Leading Manufacturer of chest power cage, crossfit half rack, power cage rack, smith squat machine and heavy duty power cage from Pune.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| muscles | leg,back |
| bar supported | 7 ft |
| pipe used | 100 mm x 50mm x2.5 mm |
| sheet used | 5 mm |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Gym |
| Material | SS |
| Height | 6 Ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Color Coated |
| Machine Weight | 450 Kg |
| Tube Thickness | 3 mm |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Gym |
| Net Wt | 130 Kg |
| Size | 1340 x 2266 x 2384 mm |
| Material | MS |
| Target | Shoulder, Thighs, Chest |
| Height | 7 Ft |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Gym |
| Material | MS |
| Dimension | 1340 x 2266 x 2384 mm |
| Weight | 125.19kg |
| Height | 7 Ft |
| Finishing | Powder Coating |
₹ 46000 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Gym |
| Material | MS |
| Steel Tubing | 80x80 mm |
| Steel Thickness | 3.5 mm |
| Height | 7 Ft |
Mr. Shoaib (CEO)
Interius Performance
C Wing Flat No. 804, Gagan Avenue, Near Ranka Jwellers Kondhwa Budruk, Pune, Kondhwa Budruk, Pune
Pune - 411048, Maharashtra, India