Providing you the best range of personal fitness crossfit gym setup, back commercial crossfit gym equipment,, cross fit machine, seated leg press machine, bicep curl machine and gym dumbbell rack with effective & timely delivery.
₹ 215000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | IPCF-23 |
| Type | CROSSFIT |
| Target | FULL BODY |
| Categories | FUNCTIONAL TRAINING |
| Intended Use | Commercial |
| Usage/Application | Gym |
| Material | MILD STEEL |
| Height | 9 FT |
| User Space | 500 SQFT |
₹ 140000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | IPCF05 |
| Type | CROSSFIT |
| Categories | FUNCTIONAL TRAINING |
| Intended Use | Commercial |
| Usage/Application | Gym |
| Height | 9 FT |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | IPCF-23 |
| Type | CROSSFIT |
| Target | Back |
| Categories | FUNCTIONAL TRAINING |
| Intended Use | Commercial |
| Usage/Application | Gym |
| Material | MS |
| Height | 9 FT |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Type | Leg Press Machine |
| Weight Stack | 90 kg |
| Usage/Application | Gym |
| Seat Material | Leather |
| Resistance Type | Weight Stack |
| Seat | Adjustable |
| Frame Material | MS |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | IP-45 |
| Size | 4*4 |
| Weight | 200 kg |
| Features | Bicep Booster |
| Weight Stack | 100 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 19500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Target | Dumbbell storage |
| Model Number | IP019 |
| Brand | Interius performance |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Gym |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Weight | 245 Kg |
| Machine Size | 1620x1180x1620 mm |
| Seat Material | Leather |
| Resistance Type | Weight Stack |
Mr. Shoaib (CEO)
Interius Performance
C Wing Flat No. 804, Gagan Avenue, Near Ranka Jwellers Kondhwa Budruk, Pune, Kondhwa Budruk, Pune
Pune - 411048, Maharashtra, India